Odpowiedzą za kradzieże z włamaniem - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Odpowiedzą za kradzieże z włamaniem

Data publikacji 29.06.2020

Grajewscy kryminalni zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniem, do których doszło w pierwszej połowie bieżącego roku na terenie miasta. Pokrzywdzeni oszacowali straty na ponad 4 tysiące złotych. 25-latek, 21-latek i dwaj 20-latkowie usłyszeli już zarzuty. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Od początku tego roku policjanci z Grajewa otrzymywali zgłoszenia dotyczące kradzieży z włamaniem do pomieszczeń piwnicznych na terenie miasta. Łupem złodziei najczęściej padały elektronarzędzia, sprzęt do ćwiczeń, rowery a nawet alkohol. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę ponad 4 tysiące złotych.

Sprawą od razu zajęli się grajewscy kryminalni. Analiza zebranego materiału dowodowego wskazywała, że wszystkich przestępstw dopuścili się ci sami sprawcy. Intensywna praca grajewskich śledczych doprowadziła do wytypowania, a następnie zatrzymania podejrzanych. Okazali się nimi 25-latek, 21-latek oraz dwaj 20-letni mieszkańcy powiatu grajewskiego. Wszyscy męzczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Funkcjonariusze odzyskali też część skradzionego mienia.

Policjanci podkreślają, że sprawa ma charakter rozwojowy. Za kradzież z włamaniem Kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.