KPP Grajewo

Blok KWP

Spotkania Profilaktyczne

Ruch drogowy

 1. Nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z ruchu

  Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pijanego mężczyznę, który kierował motorowerem. Okazało się, że to nie jedyne przewinienie 62-latka. Mieszkaniec gminy Grajewo posiada także aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz nieodpowiedzialnym zachowaniem mężczyzny zajmie się Sąd.

 2. NOWE PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO

  Od 1 października 2018 r. zmieniły się przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym dotyczące pojazdów zarejestrowanych w Polsce oraz ich kontroli. Od poniedziałku każdy kierowca ma obowiązek posiadania przy sobie i okazania na żądanie uprawnionego organu tylko i wyłącznie dokumentu stwierdzającego uprawnienie do kierowania pojazdem. W związku z tym, w przypadku uczestniczenia w kolizji drogowej (wypadku, w którym nie ma zabitych lub rannych) przypominamy, że zgodnie z art. 44 ustawy Prawo o ruchu drogowym kierujący pojazdem jest obowiązany podać m.in. swoje dane personalne, dane o pojeździe oraz ubezpieczeniu OC bez konieczności wzywania Policji.

 3. Ogólnopolski policyjny „Dzień Odblasków”

  Wczoraj policjanci grajewskiej drogówki" przeprowadzili działania profilaktyczne skierowane przede wszystkim do niechronionych uczestników ruchu drogowego . Celem przedsięwzięcia było zachęcanie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg. Wczorajsze działania odbyły się w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem”.

 4. Projekt EDWARD – 19 września 2018 r.

  Projekt Edward (European Day Without Road Death) – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach – to działania organizowane pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy. Działania w ramach projektu EDWARD 2018 będą prowadzone przez policjantów z krajów europejskich w dniu 19 września (środa), w czasie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.