Za szybko w terenie zabudowanym! - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Za szybko w terenie zabudowanym!

Data publikacji 05.04.2019

Policjanci z grajewskiej „drogówki” zatrzymali prawo jazdy kierującej fordem, która przekroczyła dopuszczalną prędkość o 65 km/h w obszarze zabudowanym. To już 42 taki przypadek na terenie powiatu grajewskiego w tym roku.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to jedna z głównych przyczyn wypadków. Dlatego ważne jest, aby eliminować z ruchu drogowego nieodpowiedzialnych kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości. Mundurowi z grajewskiej „drogówki” systematycznie kontrolują prędkość, zwłaszcza w miejscach wskazanych przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jedno z takich zgłoszeń zostało zweryfikowane wczoraj w godzinach popołudniowych.O skuteczności pracy policjantów i aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa przekonała się 20-letnia kierująca fordem. Kobieta jechała przez miejscowość Miecze z prędkością 115 km/h, czyli o 65 km/h za szybko.  Mieszkanka powiatu nowosądeckiego straciła prawo jazdy.

W tym roku to już 42 kierowca, któremu grajewscy policjanci zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.