"Bez DOMU, ale NIE bez POMOCY" - działania grajewskich policjantów - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Bez DOMU, ale NIE bez POMOCY" - działania grajewskich policjantów

Data publikacji 26.02.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, biorą udział we wzmożonych działaniach "Bez DOMU, ale NIE bez POMOCY". Mundurowi kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu. Odwiedzają osoby samotne, starsze i schorowane. Wszystko po to, by pomagać mieszkańcom w tym trudnym, zimowym okresie.

Utrzymująca się od kilku dni mroźna aura, to najtrudniejszy okres dla osób bezdomnych, czy też samotnie zamieszkujących. W związku z tym mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie zintensyfikowali swoje działania ukierunkowane na osoby narażone na wychłodzenie organizmu, właczając się w akcję pod nazwą "Bez DOMU, ale NIE bez POMOCY". Funkcjonariusze sprawdzają miejsca,  w których mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu. Kontrolują opuszczone budynki, dworce i przystanki komunikacyjne, a także miejsca wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Informują osoby potrzebujące o miejscach, w których mogą uzyskać doraźną pomoc, a w przypadku napotkania osób potrzebujących pomocy natychmiast reagują. Działania systematycznie będą realizowane przez cały okres zimowy.

Policja apeluje o reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz, w okresie zimowym, mogą potrzebować naszej pomocy.

Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

O miejscach przebywania osób bezdomnych można również powiadomić Policję poprzez skorzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy wybrać ikonkę "BEZDOMNOŚĆ" i zaznaczyć to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia, objęte oczywiście nadzorem w ramach działań "Nie bądźmy obojętni".

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.grajewo.policja.gov.pl