Nie bądźmy obojętni wobec potrzebujących pomocy - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Nie bądźmy obojętni wobec potrzebujących pomocy

Data publikacji 18.01.2021

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie wspólnie z Grupą Ratowniczą Nadzieja sprawdzili pustostany i miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, samotne narażone na zamarznięcie czy wychłodzenie organizmu. Wspólne patrole pozwalają na sprawdzenie większych obszarów w rejonach wyznaczonych jako zagrożone.

Zima to czas szczególnie niebezpieczny dla osób, które z racji trudnej sytuacji materialnej, samotności lub bezdomności mogą potrzebować pomocy. Dlatego w miniony weekend grajewscy dzielnicowi Policji w Grajewie wspólnie z Grupą Ratowniczą Nadzieja sprawdzali miejsca, gdzie schronienia przed niskimi temperaturami mogły szukać osoby bezdomne. Podczas wspólnych patroli, mundurowi sprawdzali pustostany, altanki i rejony ogródków działkowych, a także osoby samotnie zamieszkujące. Napotkane osoby informowane były o możliwych formach pomocy oraz miejscach, w których można przenocować, otrzymać ciepłą odzież czy zjeść gorący posiłek.

Przypominamy, że istnieje wiele sposobów, aby informację o osobie zagrożonej wychłodzeniem przekazać odpowiednim służbom. Można skontaktować się ze swoim dzielnicowym, powiadomić strażnika miejskiego, pracownika pomocy społecznej lub skorzystać z aplikacji Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W przypadkach nagłych należy skorzystać z numeru alarmowego 112 lub powiadomić oficera dyżurnego najbliższej jednostki policji.

Apelujemy o to, aby nie pozostawać obojętnym na potrzeby drugiego człowieka. Nasze zainteresowanie może przyczynić się do tego, że uratujemy komuś życie. Starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują.