O 61 km/h za szybko – zatrzymane prawo jazdy - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O 61 km/h za szybko – zatrzymane prawo jazdy

Data publikacji 09.04.2019

Grajewscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu toyotą, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną przepisami prędkość o 61 km/h. 28-latka natychmiast straciła prawo jazdy. Kontrole prędkości w tym miejscu odbywają się po zgłoszeniach na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Grajewie, w miejscowości Guty na terenie gminy Szczuczyn, zatrzymali do kontroli drogowej kierującą toyotą. 28-letnia obywatelka Litwy jechała w terenie zabudowanym z prędkością 111 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną przepisami prędkość o 61 km/h. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy, a za wykroczenie nałożyli mandat karny w wysokości 400 zł. Mieszkańcy gminy Szczuczyn wielokrotnie wskazywali poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa zagrożenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości na tym odcinku drogi. Policyjne kontrole są reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem Mapy.

Mundurowi apelują o ostrożną i rozważną jazdę. Przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.