Bądź czujny - zabezpiecz swój rower! - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bądź czujny - zabezpiecz swój rower!

Data publikacji 09.04.2018

Grajewscy mundurowi przypominają o możliwości znakowania rowerów w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo...", objętej honorowym patronatem przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Głównym celem działań jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego jednośladu, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie na nie cech identyfikacyjnych. Najbliższe znakowanie rowerów odbędzie się 24 kwietnia przy Zespole Szkół Nr 2 w Grajewie w godzinach 9-13.

Rozpoczął się sezon rowerowy. Coraz więcej osób korzysta z jednośladów, jako środka komunikacji, sportu, czy rekreacji. Niestety, jest to także czas żniw, dla złodziei i oszustów. Często wykorzystują oni okazję i kradną rowery pozostawione bez nadzoru pod sklepami, w klatkach schodowych, czy w niezamkniętych pomieszczeniach gospodarczych. Zdarza się też, że złodzieje włamują się w tym celu do piwnic, czy garaży. Policjanci radzą jak można zminimalizować ryzyko stania się ofiarą takiej kradzieży i utrudnić działanie złodziejom poprzez np. oznakowanie roweru. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym codziennie, po uprzednim umówieniu sie z dzielnicowym,  można oznakować swój jednoślad w Komendzie Powiatowej Policji w Grajewie.  Aby to zrobić należy:

  • umówić się telefonicznie z dzielnicowym właściwym dla swojego miejsca zamieszkania (numery telefonów do dzielnicowych umieszczone są na stronie internetowej KPP w Grajewie);
  • zabrać ze sobą dokument tożsamości oraz dowód zakupu roweru lub kartę gwarancyjną;
  • osoby małoletnie powinny zgłosić się z rodzicem lub opiekunem prawnym.

Rower jest znakowany poprzez naniesienie indywidualnego numeru na jeden z elementów oraz wpisanie go do odpowiedniego policyjnego rejestru.

Akcje znakowania rowerów prowadzane będą w miarę możliwości również podczas różnego rodzaju festynów i imprez organizowanych dla lokalnej społeczności. Najbliższe takie przedsięwzięcie odbędzie się już 24 kwietnia 2018 roku w godzinach 9-13, podczas "Festynu w Jednostce", zorganizowanym przy Zespole Szkól Nr 2 w Grajewie. Serdecznie zapraszamy!