Grajewscy policjanci radzą jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Grajewscy policjanci radzą jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe

Data publikacji 24.01.2017

Wczoraj (23. 01) policjanci i pracownicy grajewskiej komendy Policji przeprowadzili spotkanie profilaktyczne w ramach działań „Bezpieczne Ferie 2017”. Wiodącym tematem prelekcji było szeroko pojęte bezpieczeństwo dzieci podczas trwającego wypoczynku zimowego.

Od wczoraj do grona korzystających z zimowej przerwy szkolnej dołączyły dzieci i młodzież z województwa podlaskiego. W związku z tym, jak również w ramach realizacji głównych założeń akcji pod nazwą „Bezpieczne ferie 2017” przedstawicielki prewencji kryminalnej z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie spotkały się z dziećmi w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wąsoszu oraz Centrum Kultury w Szczuczynie. Słuchacze dowiedzieli się jak bezpiecznie korzystać z dobrodziejstw zimy i jakie zagrożenia mogą pojawiać się w ich otoczeniu w związku z różnymi formami spędzania wolnego czasu. Między innymi omówiono niebezpieczeństwa mogące towarzyszyć aktywnościom młodzieży w trakcie przebywania na i w pobliżu akwenów wodnych. Młodzież miała okazje dowiedzieć się jak niebezpieczne mogą być dopalacze.Policjantka przypomniała też uczestnikom spotkania sposoby reagowania w sytuacjach zagrożenia i powiadamiania o ewentualnych zdarzeniach służb ratunkowych. W prelekcji uczestniczyła także przedstawicielka Państwowej Inspekcji Pracy z Suwałk, która przypomniała dzieciom zasady bezpieczeństwa w trakcie pomocy przy różnych pracach prowadzonych w gospodarstwie rolnym. Ponadto przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie pokazali dzieciom uczestniczącym w spotkaniu w Centrum Kultury jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Na koniec prelekcji przedstawicielki grajewskiej policji przeprowadziły konkursy i quizy, sprawdzające wiedzę słuchaczy. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników.

Policja apeluje również do rodziców i opiekunów, aby zwrócili uwagę na to, gdzie przebywają ich dzieci i w jaki sposób spędzają swój wolny czas. Przypominajmy dzieciom o podstawowych zasadach bezpiecznego zimowego wypoczynku.