Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Grajewscy policjanci informowali o tym jak działa „Mapa zagrożeń bezpieczeństwa”

Data publikacji 01.07.2016

Dzisiaj policjanci i pracownicy grajewskiej komendy Policji informowali mieszkańców miasta o tym, w jaki sposób korzystać z nowego policyjnego narzędzia informatycznego, jakim jest „Mapa Zagrożeń bezpieczeństwa”.

Dzisiaj przy Urzędzie Miasta w Grajewie policjanci i pracownicy komendy Policji zorganizowali punkt informacyjny, aby przybliżyć mieszkańcom zasady funkcjonowanie nowego narzędzia informatycznego pn. „Mapa zagrożeń bezpieczeństwa”. Chętni mogli dowiedzieć się, w jaki sposób za pośrednictwem specjalnie przygotowanego komunikatora internetowego zgłosić o zagrożeniu czy problemie. Punkt informacyjny był też doskonałą okazją do porozmawiania z dzielnicowym na temat bezpieczeństwa.

 

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa ma służyć poprawie bezpieczeństwa w konkretnych miejscach wskazanych przez mieszkańców. Niewątpliwie wpłynie też na poprawę wymiany informacji pomiędzy mieszkańcami, a Policją. Osoby, które zechcą zgłosić o jakimś zagrożeniu będą mogły to zrobić za pośrednictwem Internetu na stronie lokalnej komendy Policji klikając na umieszczony po prawej stronie baner „Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa”. Każda informacja zgłoszona Policji będzie weryfikowana i jeśli zostanie potwierdzona zostanie naniesiona na mapę.

 

Policjanci przypominają, strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

 

Policyjne punkty informacyjne będą działać także w najbliższych dniach w godz. 8:00 – 14:00:

- w sobotę – 2.07.2016 r. – na terenie klubu „Hades” w Grajewie,

- w niedzielę – 3.07.2016 r. – przy kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie,

- we wtorek – 5.07.2016 r. – przy Urzędzie Miasta w Szczuczynie.

 

Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu grajewskiego do zapoznania się z wdrażanym narzędziem informatycznym pod nazwą "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa".