KPP Grajewo

Aktualności

Blok KWP

Ruch drogowy

 1. Policjanci grajewskiej drogówki - w trosce o bezpieczeństwo seniorów

  Dzisiaj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Grajewie spotkali się z seniorami w grajewskim Klubie Seniora, aby porozmawiać na temat bezpieczeństwa na drodze i obowiązku noszenia elementów odblaskowych przez pieszych. Mundurowi przestrzegali też seniorów przed oszustami wyłudzającymi pieniądze różnymi metodami oraz przypomnieli ideę funkcjonowania Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na koniec każdy z seniorów otrzymał elementy odblaskowe.

 2. Działania grajewskiej drogówki - w trosce o pieszych

  Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z KPP w Grajewie cyklicznie prowadzą działania ukierunkowane na zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników Ruchu Drogowego. Sprawdzają czy piesi wywiązują się z obowiązku noszenia odblasków po zmierzchu poza terenem zabudowanym, jak poruszają się po szlakach komunikacyjnych i czy przechodzą jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych.

 3. Policjanci grajewskiej drogówki – w trosce o bezpieczeństwo pieszych

  Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z KPP w Grajewie cyklicznie prowadzą działania ukierunkowane na zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników Ruchu Drogowego. W ubiegłą sobotę sprawdzali czy piesi wywiązują się z obowiązku noszenia odblasków po zmierzchu poza terenem zabudowanym, czy prawidłowo poruszają się po szlakach komunikacyjnych i czy przechodzą przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych.

 4. "Trzeźwy poranek" na drogach powiatu grajewskiego

  W ramach działań „Trzeźwy poranek” policjanci z grajewskiej drogówki prowadzili dzisiaj badania stanu trzeźwości kierujących. Żaden z ponad 155 przebadanych kierowców nie wsiadł „za kółko” pod wpływem alkoholu.

 5. Wzmożone kontrole na "DK 61" oraz "Alkohol i narkotyki" - działania grajewskiej drogówki

  Policjanci ruchu drogowego z Grajewa, Kolna i Łomży patrolują drogę krajową nr 61 i sprawdzają: czy kierowcy nie jadą zbyt szybko, czy są trzeźwi, czy mają zapięte pasy, w jaki sposób przewożone są dzieci oraz czy kierujący nie stwarzają zagrożenia bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu. Dodatkowo dzisiaj na drogach powiatu grajewskiego mundurowi prowadzili działania pod nazwą "Alkohol i narkotyki" .

 6. Idzie zima – porady dla kierowców i pieszych

  Opady śniegu i przymrozek przypomniały, że zbliża się kalendarzowa zima. Oprócz zmiany opon i przygotowania auta do tej trudnej i wymagającej pory roku, należy również zmienić technikę i sposób jazdy. Również piesi w tym okresie powinni zachować szczególną ostrożność podczas wkraczania na jezdnię. Podlascy policjanci apelują do kierowców i pieszych o zachowanie czujności i rozwagę.