KPP Grajewo

Aktualności

Blok KWP

Ruch drogowy

 1. "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" na drogach powiatu grajewskiego

  Okres jesienny to czas, kiedy wcześnie zapada zmrok, a warunki pogodowe szybko ulęgają zmianom. To, w połączeniu z lekkomyślnym i często nieodpowiedzialnym zachowaniem uczestników ruchu drogowego wpływa na zwiększenie liczby wypadków, kolizji i innych zdarzeń na drogach. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę!

 2. Dwóch kierowców straciło prawo jazdy podczas akcji „Prędkość” w miejscach wskazanych na Mapie Zagrożeń

  Od kilku tygodni na drogach powiatu grajewskiego trwa policyjna akcja „Prędkość”. Kontrole drogowe przeprowadzane są w szczególności w miejscach wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tylko w ostatnich dniach za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h prawo jazdy straciło dwóch kierowców.

 3. Grajewscy policjanci uczą jak być bezpiecznym przedszkolakiem

  Policjanci i pracownicy grajewskiej Policji kontynuują spotkania z dziećmi w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Tym razem odwiedzili dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 4 i Przedszkola Miejskiego Nr 6 w Grajewie. Mundurowi uczyli najmłodszych podstawowych zasad bezpieczeństwa, zarówno w czasie poruszania się po drogach, jak również w codziennych sytuacjach.

 4. Łosie na drodze!! Policjanci apelują o ostrożność

  Wczoraj na trasie krajowej nr 65, na odcinku Ciemnoszyje - Ruda, doszło do groźnie wyglądającego zderzenia pojazdu z łosiem. Na szczęście kierującemu nic poważnego się nie stało. To już kolejny w tym miesiącu przypadek zderzenia pojazdu z dzikim zwierzęciem. Grajewscy policjanci ostrzegają przed zwierzętami na drodze.

 5. Uwaga na drogach

  Wcześnie zapadający zmrok, oślepiające słońce, mgła, deszcz, kałuże i mokra śliska nawierzchnia jezdni to niekorzystne warunki drogowe, jakie panują obecnie na drogach. Podlascy policjanci apelują do kierowców o szczególną ostrożność i rozwagę.

 6. „Bezpieczna droga do szkoły” - policjanci w trosce o dobro najmłodszych

  Grajewscy dzielnicowi w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”, uczą najmłodszych podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.