KPP Grajewo

Aktualności

Blok KWP

Ruch drogowy

 1. Uwaga na dzikie zwierzęta na drodze!

  Cztery kolizje z udziałem dzikich zwierząt - to bilans dwóch ostatnich tygodni na drogach naszego powiatu. Grajewscy policjanci apelują o ostrożność podczas kierowania pojazdem, zwłaszcza poza obszarem zabudowanym.

 2. Apel do motocyklistów!

  Apelujemy do wszystkich kierowców motocykli o bezpieczną i ostrożną jazdę, o zachowanie rozwagi i zdrowego rozsądku podczas jazdy motocyklem.

 3. „Kręci mnie bezpieczeństwo” podczas Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

  Test wiedzy, udzielenie pomocy przedmedycznej, tor przeszkód oraz przejazd przez miasteczko rowerowe to konkurencje, które musieli pokonać uczestnicy Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego w Radziłowie. W miniony wtorek w zmaganiach wzięli udział uczniowie „podstawówki”, a w środę gimnazjaliści. Nad przebiegiem konkursu czuwali grajewscy policjanci, którzy po rozdaniu nagród oznakowali zwycięskie rowery.

 4. Akcja "Pieszy"

  Dzisiaj policjanci grajewskiej Komendy prowadzą akcję „Pieszy”, ukierunkowaną na poprawę bezpieczeństwa wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego, korzystających z dróg naszego powiatu.

 5. Obawy mieszkańców potwierdzone – kolejne zatrzymane prawa jazdy

  Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego grajewskiej komendy na bieżąco sprawdzają zgłoszenia zaznaczone na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dotyczące kierowców jeżdżących z nadmierną prędkością. Jak się okazuje, w większości przypadków punkty te potwierdzają się z obserwacjami funkcjonariuszy, którzy cyklicznie podejmują działania przeciwko kierowcom przekraczającym dozwoloną prędkość, jednocześnie stwarzającym zagrożenie zachowaniom kierowców.

 6. Ruszyła kampania MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”

  Pikniki, pokazy sprzętu i wyposażenia, spotkania z uczniami i młodzieżą, zajęcia w miasteczkach ruchu drogowego - to tylko niektóre z atrakcji czekających na dzieci i młodzież podczas kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”.