KPP Grajewo

Aktualności

Blok KWP

Ruch drogowy

 1. Działania „Pieszy”

  Grajewscy policjanci prowadzą działania ukierunkowane na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Promują bezpieczne zasady wśród pieszych. Przypominają im o ich podstawowych obowiązkach w trakcie poruszania się po drogach.

 2. Kierowco zdejmij nogę z gazu – możesz stracić prawo jazdy!

  Przed nami ostatnie tygodnie wakacji. Niektórzy zakończyli letnie podróże, dla części urlopowiczów okres wakacyjnych wyjazdów dopiero się rozpocznie. Dlatego grajewscy policjanci ze szczególnym nasileniem dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, podróżujących drogami powiatu. Nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych nie przestrzegających ograniczeń prędkości czy wyprzedzających "na trzeciego". Warto więc podczas wakacyjnych podróży zdjąć nogę z gazu, tym samym uniknąć przykrych konsekwencji prawnych nieprzestrzegania przepisów drogowych, ale przede wszystkim bezpiecznie dojechać do celu.

 3. ODBLASK = ŻYCIE

  Pieszy na drodze jest niczym niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego, a ponadto w zderzeniu z jakimkolwiek pojazdem zawsze ma nikłe szanse na przeżycie. Dlatego też każdy kierowca powinien pamiętać o ustępowaniu pierwszeństwa pieszym i traktowaniu ich jako szczególnych uczestników na drodze. Bezpieczeństwo pieszych w dużej mierze jednak zależy od nich samych. Wielu wypadków można uniknąć nosząc odblaski i pamiętając, że samochód nie zatrzymuje się w miejscu.

 4. W trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym

  Policjanci grajewskiej drogówki, w okresie letnim szczególny nacisk kładą na bezpieczeństwo podróżujących drogami naszego powiatu. W miniony weekend wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących, zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych oraz 1 prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Wszystko po to, aby nasze drogi były bardziej bezpieczne.

 5. Weekendowe działania grajewskiej drogówki

  Policjanci grajewskiej drogówki, szczególnie w czasie wakacyjnych weekendów dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, podróżujących drogami powiatu. Efektem aktywności mundurowych w miniony weekend było zatrzymanie 1 nietrzeźwego kierującego, ujawnienie 58 naruszeń przepisów prawa o ruchu drogowym oraz zatrzymanie 7 dowodów rejestracyjnych.

 6. Wypadek drogowy na obwodnicy Szczuczyna

  29-letni motocyklista trafił do szpitala, po tym jak kierowany przez niego jednoślad wpadł na prawidłowo jadący samochód osobowy. Grajewscy policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia.